Firmamızın Sorumluluğu : Kiralık Villada Tatil.com sistemi üzerinden yapılan rezervasyonlarda firmamız hizmet bedeli tutarı kadar fatura kesmekte, geriye kalan ücretleri ev sahiplerine tediye edilmekte & ödenmektedir. Dolayısı ile firmamız sadece kazandığı hizmet bedeli tutarı kadar mali sorumluluk sahibi olmasından dolayı firmamız tarafından kesilecek faturalar kendi kazancına göre hesaplanır ve kesilir.  

Ev sahiplerinin sorumluluğu : Sisteme kayıtlı ev sahiplerimize tediye edilen ve tasarruflarına giren tutarları Gayrimenkul Sermaye iradı üzerinden vergilendirilerek yıllık beyanname vermektedirler. Ev sahiplerinin talebi doğrultusunda ev sahibi adına vergi ödemelerinin Kiralık Villada Tatil .com üzerinden yapılması mümkündür. Ancak buna göre de ödemelerinizden %20 oranında stopaj kesintisi yapılarak kesilen bu stopajları gelirler İdaresi’ne firmamız adına göndermemiz gerekmektedir. Böyle durumlarda ev sahipleri ödeyeceği vergi tutarını fiyata dahil edebilirler.

Vergi mükellefi olan Ticari işletmeler yada Ev sahiplerinin sorumluluğu : Kiralık Villada Tatil.com sistemi üzerinden Villa, Apart veya Residance işletme belgesi bulunan vergi lehvası sahibi işletmeler veya ticari olan tesisler firmamız tarafından sizin adınıza tediye edilen (ödenen) ve hesaplarına giren tutarı üzerinden misafirlere fatura kesme zorunlulukları vardır. Bu tarz ev sahiplerimizden giderlerinizde kullanılmak üzere kiralama tutarı için fatura talebinde bulunabilirsiniz. Bu tarz işletme olan evsahiplerimiz ile çalışmak ve giderlerinizi faturası ile alabilmek için mutlaka firmamıza danışınız. Bu gibi durumlarda, Hizmet bedeli ile ilgili gider faturanızı firmamızdan, evsahibinin aldığı kiralama ile ilgili tutarın faturasını ise ev sahibinden temin edebilirsiniz. 

Gayrimenkul Sermaye İradı ile Vergilendirme ile ilgili daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayınız

103 Seri nolu Gelir Vergisi Genel tebliği ile ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayınız...

 

WhatsApp